maziva kluber_lubrication

Nový syntetický vysokoteplotný mazací tuk pre potravinársky a farmaceutický priemysel

Nový syntetický vysokoteplotný mazací tuk pre potravinársky a farmaceutický priemysel

Nový syntetický vysokoteplotný mazací tuk pre potravinársky a farmaceutický priemysel


Inovatívny mazací prostriedok NSF H1 pre ložiská pracujúce pri trvalých vysokých teplotách

Vysoké výrobné teploty v potravinárskom priemysle, napríklad v peciach, skrinkách, dopravných prostriedkoch alebo motoroch, spôsobujú značný nápor ložísk. Spoločnosť Klüber Lubrication sa podarilo vyvinúť nové vysokoteplotné mazivo pre širokú škálu aplikácií v potravinárskom priemysle, ktoré dokáže plne využiť svoj potenciál pri stálych teplotách až do 160 stupňov Celzia. Toto bolo umožnené použitím inovatívneho polyuretového zahusťovača schváleného FDA vyvinutého spoločnosťou Klüber Lubrication. Nový mazací tuk s vysokou teplotou Klüberfood NH1 74-401 je NSF H1 registrovaný a certifikovaný podľa ISO 21469.

"Pri mazaní ložísk, ktoré sú prevádzkované pri vysokých teplotách, výrobcovia boli často povinní znižovať očakávania týkajúce sa bezpečnosti potravín a využívať priemyselné mazivá", povedal Paolo Spolaore, manažér pre globálny trh potravinárskeho priemyslu v spoločnosti Klüber Lubrication. "Pretože naše nové vysokoteplotné mazivo je určené na teplotné špičky až do 180 stupňov Celzia, je ideálnym riešením nielen pre mazanie ložísk v pekárenskom priemysle, ale aj pre ostatné segmenty potravinárskeho priemyslu. Okrem toho sa môže znížiť počet potrebných mazív, čo minimalizuje riziko zmiešania. "

V Klüberfood NH1 74-401 bola všestrannosť inovatívneho polyuretánového zahusťovača kombinovaná s výkonom a vysokou nosnosťou syntetického základného oleja. V dôsledku toho sa môžu dosiahnuť predĺžené intervaly mazania a intervaly údržby pri stredných a vysokých teplotách, zatiaľ čo vo výrobnom procese sú potrebné menšie množstvá lubrikantov. Klüberfood NH1 74-401 je vhodný na ručné nanášanie, ako aj na použitie v centrálnych mazacích systémoch.